Кубанські винороби можуть зітхнути з полегшенням – уряд РФ нарешті визнало вино
сільськогосподарською продукцією. Останні кілька років регіон активно просував законопроект, який повинен істотно полегшити життя місцевим виробникам.

Губернатор Краснодарського краю, Олександр Ткачов, назвав цю подію не інакше, як історичною віхою, до якої Кубань йшла вже дуже давно. На рівні закону підтримку отримали ті, хто самостійно виробляє вино, попередньо виростивши виноград.

В минулому, згідно з чинним законодавству, вино не можна було робити на тій же території, на якій вирощувався виноград. Це помітно ускладнювало життя виноробам, які були змушені ділити свої виробництва на дві частини: окремо завод і окремо сільгосппідприємство. Подвійні податки, необхідність перевозити сировину в інше місце і паперова тяганина, все це тепер позаду.

Крім цього, відтепер виноробам відкрита дорога до отримання державної допомоги, на яку має право розраховувати будь-який виробник сільгосппродукції. Втім, це стосується лише тих, хто і вирощує виноград, і робить з нього вино сам.

Також очільник краю висловив переконання, що повний цикл виробництва зможе забезпечити належний рівень прибутковості, що дуже важливо для села, і для регіону в цілому.

16.09.2018

Написати коментар