Міф про те, що люди, які регулярно вживають вино в помірних кількостях, живуть довше за інших, не підтвердився.

Дослідження було проведено університетом Вікторії. Вчений Тім Стоквелл в своїй статті, опублікованій в авторитетному журналі про алкоголь і ліки, стверджує, що ніякого омолоджуючого ефекту на організм людини вино не робить.

В своїх висновках Стоквелл спирається на аналіз сотень наукових публікацій, кожну з яких він вивчив.

Як стверджує Стоквелл, всі ці публікації дозволили сформуватися стійкого міфу про те, що алкоголь і, зокрема, вино, несуть в собі користь для людей. Насправді ж в цьому існують серйозні сумніви. Разом з колегами вчений проаналізував досліди, в яких в цілому взяли участь близько 4 млн осіб. За останні роки приблизно 365 тис. З них померло з тих чи інших причин.

Вивчаючи роботи, дослідницька група помітила, що майже ніколи автори не проводили порівняння між тему людьми, хто вживає вино в помірних кількостях, і непитущими. У більшості випадків порівняння проводилося з людьми, в минулому колишніми алкоголіками, і лише потім відмовилися від спиртних напоїв.

Подібне порівняння спотворює картину. Як правило, колишні алкоголіки зав’язують зі спиртним саме через проблеми зі здоров’ям, які стають все більш значними. Звичайно, на їх фоні люди, все життя помірно вживають вино, виглядають значно більш здоровими.

Стоквелл радить з неабиякою часткою скептицизму відноситися до всіх досліджень, в яких йдеться про користь вина. Вчений вважає, що якщо позитивний ефект від вживання алкоголю існує, то його вплив мінімально.

 

15.09.2018

Написати коментар