Коньяк, як і, напевно, будь-який алкогольний напій, вимагає дотримання певних правил зберігання, які дозволять йому максимально довго зберігати смакові і ароматні якості. Тому наша стаття присвячена питанню зберігання коньяку і збереження його якість і властивостей.

Правила зберігання коньяку

Завдяки своїй міцності, далеко не кожна пляшка коньяку буває випита в той же вечір, в який вона була відкрита. Нічого страшного з коньяком, навіть залишеним з незакритих кришкою пляшкою, за кілька днів, звичайно, не станеться. Однак уже через тиждень через постійного випаровування спирту, напій втратить значний відсоток міцності, що позначиться і на його смакових якостях. Звідси правило номер один – для зберігання коньяку завжди закривати кришкою пляшку.

Зберігання коньяку вдома не робить його краще і
витриманішим

Досить поширеним, чомусь, є думка, що чим довше коньяк зберігається в домашніх умовах, тим більше стає його витримка. Це не так, будучи розлитим в пляшку, коньяк моментально втрачає здатність якось старіти або змінювати свої смакові якості.  Друге правило – зберігання коньяку будинку не має нічого спільного з витримкою в дубових бочках, вік
напою не змінюється.

Зберігати коньяк потрібно в темному місці

Коньяк схильний негативному впливу прямих сонячних променів. Саме з цієї причини, коньяки категорії V.S.O.P і вище продаються в пакувальних коробках, футлярах і тубусах, а скло пляшки часто має темний колір. Бажаючим зібрати вдома колекцію нехай навіть щодо недорогих коньяків, обов’язково обзаведіться домашнім міні-баром або, як мінімум, виділіть під неї окрему полицю в кухонній шафі. Це правило номер три.

Пляшку коньяку слід зберігати тільки в вертикальному положенні

Уникайте тривалого зберігання пляшок з коньяком в горизонтальному положенні. Напій не повинен стикатися з пробкою, яка, якщо тільки вона не зроблена зі скла, може вступити в реакцію з алкоголем і змінити його смак. Правило номер чотири – пляшка з коньяком повинна
стояти вертикально.

Дотримуючись цих нескладних правил, ви надовго збережіть якості коньяку, навіть якщо пляшка з ним вже відкрита. У закритому ж вигляді коньяк в домашніх умовах повністю зберігає всі свої унікальні смакові і ароматичні якості протягом десятків років. Звичайно ж, ми маємо на увазі якісні коньяки, виготовлені за класичними технологіями без використання барвників і ароматизаторів.

04.09.2018

Написати коментар