Після проведеного Шотландією референдуму в місцевій Асоціації віскі нарешті змогли зітхнути з полегшенням. Шотландці вирішили залишитися в складі Великобританії, а значить, місцевим віскокурні можна не переживати, що вони виявляться позбавлені підтримки британських дипломатів і політиків.

Для шотландських дістіллер союз з Англією є ознакою стабільності, продовження налагоджених зв’язків і присутності потужного лобі, що захищає віскі на всіх континентах і у всіх країнах. В Асоціації гаряче вітали бажання шотландців не виходити зі складу Великобританії, що особливо відзначив директор організації Девід Фрост.

Тривога шотландських виробників була цілком з’ясовна. Разом з незалежністю, яку могла вибрати Шотландія, місцеві віскокурні втратили б ту величезну підтримку, яку їм надають англійські дипломати.

Для економіки Шотландії зниження обсягів поставок скотча стало б болючим ударом, адже національний алкогольний напій є другим за значимістю експортним продуктом, поступаючись лише нафти.

Втім, в Асоціації підкреслили що, також як і всі шотландці, стануть пильно стежити за виконанням тих обіцянок, які дав Девід Кемерон перед референдумом.

Основними конкурентами шотландського скотча є виробники з США та Ірландії.

 

17.09.2018

Написати коментар