Хороший коньяк не вимагає обов’язкової присутності закуски на столі. Цей алкогольний напій є вельми самодостатнім і далеко не кожна їжа з ним поєднується. Однак і твердження, що коньяк не закушують, не вірно. Яка вона – закуска під коньяк і чим закушувати коньяк найкраще –  тема нашої статті.

Французька закуска під коньяк

На батьківщині благородного напою, у Франції, досить поширеним є правило “трьох С”. Коньяк, по думку французів, чудово поєднується з кавою (caf & eacute;), сигарами (cigare) і шоколадом (chocolat) – саме це і є найкраща закуска під коньяк. Крім того, саме з Франції пішла традиція вживати коньяк як дижестива, після їжі і, бажано, в поєднанні з одним або відразу усіма з перерахованих вище продуктів. Таким чином, самі творці коньяку всіляко підкреслюють, що цей алкогольний напій можна і потрібно закушувати.

Американці люблять розбавляти коньяк содовою

Цікаво, що на інший стороні планети, в США, коньяк досить несподівано з дижестива перейшов в аперитиви. Його досить часто п’ють перед їжею, розбавляючи содової. Зауважимо, що так прийнято вживати лише відносно недорогі і молоді сорти, категорій V.S. і V.S.O.P.

Закушують коньяк лимоном тільки у нас

Наша традиція закушувати коньяк лимоном в іншому світі не користується популярністю. Втім, наші співвітчизники, як правило, прекрасно обізнані про те, що різкий кислий смак лимона, в поєднанні з солодкістю цукру, повністю знищує букет запахів і смаків коньяку.

Тим не менш, це не заважає на численних застіллях вибирати саме таку закуску під коньяк.

Чим закушувати коньяк?

Ті ж французи одними з перших помітили, що коньяк відмінно поєднується з сирами. При цьому не має ніякого значення, яким видом сиру його закушувати, головне, щоб кисломолочний продукт не мав занадто різкого запаху. Але і це ще не все. чим закушувати коньяк ще? Так майже всім!

В якості закуски до коньяку з легкістю можна використовувати солодощі – млинці з шоколадним кремом, кавовий мус, горіхове суфле і шарлотку з яблуками. З фруктів більш інших підійдуть свіжі персики, втім, будь-який солодкий фрукт виявиться не зайвим.

Нежирне м’ясо, особливо телятина, також чудово гармонують з коньяками. До м’ясних страв можна віднести і різні паштети. З морепродуктів найкраще використовувати в якості закуски морські гребінці і устриці.

Однак найкраще смак коньяку розкривається в поєднанні з хорошою кавою. Воістину, ці два напої ідеальним чином доповнюють один одного, незважаючи на високу індивідуальність кожного.

Хороший коньяк – краще не закушувати

Знавці коньяку стверджують, що рідкісні витримані сорти краще пити без закуски, по крайней мере, до тих пір, поки не відбудеться повне знайомство з напоєм. Крім того, коньяк дуже часто п’ється в невеликих кількостях, і закуска, як така, може бути просто не потрібна. У будь-якому випадку, уникайте їжі, яка має сильним власним смаком і запахом, так як в цьому випадку ви майже напевно пропустіть можливість відчути все багатство смаку хорошого французького коньяку.

 

 

09.07.2018

Написати коментар